http://www.youtube.com/watch?v=nGP5weQNDY8

Loading...

1 December 2010

D.Kedžio mirties byla dar nepasiekė Švedijos

Drąsiaus Kedžio mirties byla vis dar nepasiekė Švedijos ekspertų, neaiškūs ir vyro artimųjų prokurorui perduoto kraujo pavyzdžių tyrimų rezultatai.

Perdavimą stabdo vertimas

Nors Generalinė prokuratūra lapkričio pradžioje paskelbė, kad D.Kedžio mirties priežastis tirs Švedijos nacionalinio teismo medicinos instituto ekspertai, jie bylos dokumentų savo rankose dar neturi. „Viskas verčiama į švedų kalbą, darbas nėra toks lengvas“, - portalui kaunodiena.lt sakė generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Aidas Mažeika.

Iki šiol neaišku, ar net išvertus visus dokumentus, ekspertizes ir kitą ikiteisminio tyrimo medžiagą, į visus prokurorams ir nukentėjusiems šioje byloje pripažinties D.Kedžio tėvams bei seseriai Neringai Venckienei rūpimus klausimus tikrai atsakymą duos švedų ekspertai. Mat, tikslaus susitarimo, kad būtent jie atliks reikiamas ekspertizes, nėra. „Yra preliminarus susitarimas“, - aiškino A.Mažeika.

Iš viso Švedijos ekspertams ketinama pateikti 30 klausimų, jiems taip pat bus pateikta prokurorų turima Valstybinio teismo medicinos instituto medžiaga bei D.Kedžio šeimos nusamdytų nepriklausomų ekspertų pateiktos išvados ir šias išvadas grindžiantys dokumentai.

Mama turi savų klausimų

Šioje medžiagoje teigiama, kad D.Kedys prieš mirtį buvo smarkiai sumuštas, o vėliau, galimai,  nuskandintas.
Prokurorams pateiktoje medžiagoje Lietuvos ekspertai tvirtina visai ką kitą – esą vyras prisigėrė ir mirė užspringęs savo skrandžio turiniu ir švendrės lapu, smurto žymių ant jo kūno neaptikta.

D.Kedžio mama iš užsienio ekspertų norėtų išgirsti atsakymus į 14 jai rūpimų klausimų. Moteris jų klausia, kaip galėjo į jos sūnaus gerklę patekti maždaug 14 centimetrų ilgio ir vieno centimetro pločio sudžiuvęs švendrės lapas, ar jis galėjo patekti su įkvėpiamu oru, ar veikiamos kažkokios jėgos, pavyzdžiui, vandens srovės, ar šio lapo patekimas neįrodo, kad kvėpuojant į gerklę galėjo patekti ir vandens.

Moteris tikisi sužinoti ir kai kuriuos patikslinimus į jos Lietuvos ekspertams jau užduotus, tačiau tiksliai taip ir neatsakytus klausimus, susijusius su vėmimu, skrandžio turinio patekimu giliai į kvėpavimo takus, ar taip galėjo atsitikti žmogui esant agonijoje, gulint kniūbsčiam, ar žmogus tuo metu galėjo būti sąmojingas?

Užsienio ekspertų L.Kedienė taip pat klausia, ar tikrai išgėręs tokį kiekį alkoholio (prokurorai teigia, kad D.Kedžio organizme rastos net 3,7 promilės alkoholio – red.past.), D.Kedys buvo komos būsenoje, ar tikrai ant jos sūnaus kūno rasti sužalojimai yra padaryti po mirties, ar tikrai, kaip teigia, Teismo medicinos gydytojas P.Petreikis, sužalojimai ant D.Kedžio veido palaipsniui išryškėjo tik todėl, kad jo veidas nuo mirties iki jo kūno suradimo buvo vandenyje?

Kraujo tyrimas užtruko

Atsakymo iki šiol nėra ir dėl D.Kedžio artimųjų prokurorui perduotų kraujo, kurį artimieji rado apleistose karinėse bazėse ant nudaužto butelio. „Taip jie tikrai man perdavė ten rasto kraujo pavyzdžius, juos tiria Kriminalistinių tyrimų centras, tačiau kodėl atsakymas taip užtruko, nežinau“, - portalui kaunodiena.lt kalbėjo A.Mažeika.

Anot D.Kedžio sesers N.Venckienės, jų ekspertai nustatė, kad ant butelio šukės rastas kraujas 100 proc. yra žmogaus. „Jei paaiškėtų, kad tai tikrai brolio kraujas, tyrimas dėl jo mirties turėtų pasisukti visai kitai linkme. Aš įsitikinusi, kad mano brolis buvo nužudytas“, - bene tūkstantąjį kartą pakartoja N.Venckienė.

Šaltinis: http://kauno.diena.lt/naujienos/miestas/nelaimes-kriminalai/d-kedzio-mirties-byla-dar-nepasieke-svedijos-315602/psl-2

Gruodžio 2 d Neringa Venckienė atsakys i Jūsų klausimus

Gruodžio 2 d. nuo 19 val.iki 20 val.svetainėje www.drasiauskelias.lt Neringa Venckienė atsakys į Jūsų klausimus. Kviečiame visus aktyviai dalyvauti: www.drasiauskelias.lt

 

On 2nd of December from 7-8 pm Lithuanian time (5-6pm UK) Neringa Venckiene will be answering your questions live at www.drasiauskelias.lt 

 

Lets use this opportunity to ask her questions and find out the latest news on her brother's case.

Ensuring justice and protection for all children

The Agency’s third annual Fundamental Rights Conference (FRC) will take place in Brussels on 7-8 December 2010.

Delivering justice for all children and protecting their rights in vulnerable situations will be the theme of the FRC 2010.

The FRC 2010 is organised in cooperation with the Belgian Presidency of the Council of the European Union. The conference will seek to explore avenues for State authorities to protect vulnerable children against violations of their rights.

Read also more about the FRC 2010 on the Website of the Belgian Presidency.

For the latest updates, follow the Fundamental Rights Agency on Facebook and Twitter!

 

Objectives of the FRC 2010

  • developing practical proposals to address challenges faced by particularly vulnerable children in the EU;
  • sharing ‘good practice’ on child-friendly approaches applied by State authorities;
  • strengthening the impact of policies and strategies related to the rights of the child in the EU.

Key Speakers

Hosts:

About the FRC


The Fundamental Rights Conferences (FRC) create a space for policy-makers, experts and human rights defenders to examine key fundamental rights challenges and develop courses of action that better guarantee their protection.

More about the FRC
The FRC is a prime networking opportunity for actors responsible for child protection at EU, international, national and local level as well as at the grass roots.

It will bring together 250-300 stakeholders, including EU and Member State officials, local authorities and intergovernmental organisations, social services and legal practitioners, national human rights institutions, equality bodies and children’s ombudspersons, victim support and child rights non-governmental organisations.

Following the conference, the FRA will summarise in the conference report the discussions and contributions made during the two-days. This report will be available on this web site. The FRA will also propose elements for follow-up and integrate outcomes into its own work.

Source: http://fra.europa.eu/fundamentalrightsconference/index.html